Artykuł

Co to jest scrapbooking?

Scrapbooking to technika ręcznego ozdabiania albumów ze zdjęciami różnego rodzaju skrawkami papierów, wycinanek. Jednym z gatunków scrapbookingu jest cardmaking, czyli tworzenie kartek okolicznościowych.

A dlaczego tak po angielsku? A no dlatego, że sztuka tworzenia kartek ze skrawków zapoczątkowana została w USA – więcej można przeczytać tutaj.

Obecnie na rynku można kupić bardzo wiele rzeczy przydatnych w czasie pracy kartkowej, ale czasem warto przeszukać szuflady, by znaleźć cuda do wykonania kartki własnoręcznie. Nieużywane wstążki, guziki, sznurki, cekiny, to na prawdę dobry początek. Do tego brystol, nożyczki, klej i można tworzyć.

Z czasem jak scrapbooking nas wciągnie można pomyśleć o większym asortymencie. Im dłużej bawimy się papierem, tym nasze „chciejstwo” staje się większe i kupujemy kolejne gadżety. A jest ich sporo… Warto zainteresować się zabawą z tuszami, które pomogą nam zabarwić papier, wycinanki mogą urozmaicić nasze dzieła, a taśmy washy, kwiaty i tekturki pozwolą uzyskać bogatszy efekt kartki.

W pracy z papierem możemy sobie pozwolić na wiele, możemy targać, szarpać, strzępić, co kto woli, do tego dodać można warstwy, przez co kartka uzyska efekt przestrzenności. Jak to mówią w świecie scrapbookingu ” ogranicza nas tylko własna wyobraźnia”. Jak ktoś myśli o zabawie w kartkowanie, internet pełen jest inspiracji, filmów instruktażowych, kursów płatnych i bezpłatnych, warto szukać, oglądać, inspirować się, by wypracować swój własny niepowtarzalny styl.

Tworząc kartki zazwyczaj zaczynamy od wręczania ich rodzinie oraz znajomym, którzy doceniają trud włożony w ich przygotowanie. Stworzenie starannej, estetycznej i ciekawej kartki trwa od 2 godzin w zwyż.

Obecnie coraz więcej osób szuka czegoś ręcznie robionego, stworzonego z miłością, unikatowego, dlatego też kartki okolicznościowe są idealnym prezentem na wszystkie okazje. Można je wręczyć jako dodatek do prezentu lub „opakowanie” na pieniążki, a znając zainteresowania jubilata, można wymyśleć oryginalną kartkę dla tej właśnie osoby. 

Kartki wykonane metodą scrapbookingu nie są tanie w porównaniu do pospolitych kartek dostępnych na każdym kroku, ale to już jest wyjaśnione powyżej – dużo pracy, serca i cierpliwości.

Dzięki kartce okolicznościowej ręcznie robionej wręczonej bliskiej osobie, bez słów możemy pokazać jak nam na niej zależy. Natomiast, jeśli nie czujemy pociągu do tworzenia, zawsze można zaopatrzeć się w naszym Scrapowym Świecie klikając w Sklep lub tutaj.

Zlokalizuj

Wyślij wiadomość

Zadzwoń